Słupica 84, 26-630 Jedlnia-Letnisko
tel: 572 70 40 49 e-mail: pspslupica@jedlnia.pl
  • Szkoła
    • Dokumenty szkolne
    • Personel
    • Zespoły nauczycielskie
    • E-legitymacje, duplikaty świadectw i kart rowerowych – procedury
    • Jan Brzechwa – nasz patron
    • Historia szkoły
    • BIP
  • Wydarzenia
    • Informacje
    • Konkursy
  • Dla Rodziców
    • Spotkania z Rodzicami
    • Programy Edukacyjne
    • Rada Rodziców
    • Wzory pism
    • Ważne Informacje
    • Nabór uczniów
    • Mleko i Owoce w Szkole
  • Dla Uczniów
    • Plan Lekcji
    • Samorząd Uczniowski
    • Biblioteka
    • Świetlica
    • Pedagog/Psycholog
    • Logopeda
    • Zajęcia Wychowawczo – Profilaktyczne
  • Galeria
  • Kontakt

5-dniowa wycieczka w Beskidy

maj 31, 2025
26 maja 2025 r. uczniowie klas 3,5,6,i 7 wybrali się na 5-dniową wycieczkę do Korbielowa.
Po przyjeździe uczniowie rozpakowali się i zakwaterowali w pokojach, a potem czekał ich zasłużony relaks w basenie.
Wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku — były kiełbaski, śmiech i wspólne rozmowy.
Drugiego dnia uczniowie wyruszyli na górską wędrówkę pod opieką przewodnika beskidzkiego. Celem była malownicza Hala Miziowa, skąd roztaczały się przepiękne widoki, które na długo zostaną w ich pamięci.
Na miejscu czekała na ich wyjątkowa atrakcja – spotkanie z ratownikami GOPR-u w  Beskidach. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega praca tej ważnej służby ratowniczej oraz zobaczyć z bliska sprzęt wykorzystywany podczas akcji w górach.
W środę postawili na aktywny wypoczynek! Rano relaksowali się na basenie, a później ruszyli na spacer po malowniczym Korbielowie. Choć niebo zrzuciło kilka kropel deszczu, nie przeszkodziło to im w rozegraniu meczu piłki nożnej!
W wolnym czasie chętnie grali w bilard, piłkarzyki i ping ponga – emocji i dobrej zabawy nie brakowało!
Uczestniczyli również w prelekcji o pszczołach i pszczelarstwie – dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywają te pracowite owady w naszym ekosystemie. Kolejny dzień przywitał wycieczkowiczów deszczem. Mimo to wybrali się na spacer po okolicy, podziwiając uroki natury w nieco mokrej odsłonie. Później zrelaksowali się w strefie basenowej, korzystając z sauny i jacuzzi – idealny sposób na rozgrzanie się i chwilę wytchnienia. W piątek pożegnali urokliwy Korbielów. Zanim wyruszyli w drogę powrotną, wybrali się jeszcze na spacer, by nacieszyć się ostatnimi chwilami w tej malowniczej okolicy. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek.
Beskid Żywiecki oczarował uczestników swoimi zapierającymi dech w piersiach widokami oraz serdecznością ludzi, których spotkali na naszej drodze. Z całego serca dziękują Ośrodkom Wypoczynkowym Diuna za zorganizowanie nam tak wspaniałego wypoczynku!




Najnowsze Informacje

Bezpieczne wakacje
cze 27, 2026
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
cze 26, 2026
Wykaz podręczników w roku szkolnym 2026/2027
cze 25, 2026
Ogólnopolski projekt OSEhero
cze 23, 2026
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
cze 21, 2026
#dzienpustejklasy.pl
cze 18, 2026

Najpopularniejsze artykuły

  • Bal andrzejkowy
  • Kącik wróżb andrzejkowych
  • Projekt „Higiena cyfrowa”
  • „Szkoły Pełne Talentów” – podsumowanie akcji
  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Formularz Kontaktowy

© Copyright 2017, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Słupicy
t: 572 70 40 49 e: pspslupica@jedlnia.pl