Słupica 84, 26-630 Jedlnia-Letnisko
tel: 572 70 40 49 e-mail: pspslupica@jedlnia.pl
  • Szkoła
    • Dokumenty szkolne
    • Personel
    • Zespoły nauczycielskie
    • E-legitymacje, duplikaty świadectw i kart rowerowych – procedury
    • Jan Brzechwa – nasz patron
    • Historia szkoły
    • BIP
  • Wydarzenia
    • Informacje
    • Konkursy
  • Dla Rodziców
    • Spotkania z Rodzicami
    • Programy Edukacyjne
    • Rada Rodziców
    • Wzory pism
    • Ważne Informacje
    • Nabór uczniów
    • Mleko i Owoce w Szkole
  • Dla Uczniów
    • Plan Lekcji
    • Samorząd Uczniowski
    • Biblioteka
    • Świetlica
    • Pedagog/Psycholog
    • Logopeda
    • Zajęcia Wychowawczo – Profilaktyczne
  • Galeria
  • Kontakt

NOC W BIBLIOTECE 2015

grudzień 05, 2015

W nocy z 4 na 5 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Marii Kozery – Frąk mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowej imprezie zorganizowanej w związku z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

Zostali zaproszeni do uczestnictwa w „Nocy w Bibliotece Szkolnej”. Przygotowana była ona w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jedlni-Letnisko przez panie: Beatę Lipę, bibliotekarza w ZSO w Jedlni-Letnisko i Agnieszkę Tkaczyk – Żylińską, bibliotekarza w ZSO w Natolinie.

Do szkoły w Jedlni-Letnisko udały się czteroosobowe reprezentacje szkół z terenu naszej gminy pod opieką nauczycieli – bibliotekarzy z danej placówki. Podczas nocnej zabawy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w grze terenowej w budynku szkoły oraz zespołowym rozwiązywaniu krzyżówki ze znajomości literatury. Następnie zjedli przygotowaną samodzielnie kolację. Kontynuacją zabawy było uczestnictwo w warsztatach, podczas których dzieci wykonywały świąteczne stroiki, malowały bombki, robiły kartki świąteczne, a także przyozdabiały choinkę własnoręcznie udekorowanymi pierniczkami. Zwieńczeniem pełnej wrażeń nocy była projekcja filmu animowanego „Jak ukraść księżyc”, podczas której siły witalne naszych podopiecznych opadły i zmorzył ich sen. Pobudka o 6 rano i powrót do rzeczywistości nie były najłatwiejsze. Umiliły ją czekoladowe mikołaje mające przypomnieć o zbliżających się Mikołajkach. Dla wszystkich była to niezapomniana noc pełna wrażeń.

„Noc w Bibliotece Szkolnej” miała na celu integrację środowiska lokalnego, rozbudzenie pasji czytelniczych dzieci, rozwijanie zainteresowań uczniów, kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz nawiązanie współpracy pomiędzy nauczycielami bibliotek szkolnych z gminy Jedlnia-Letnisko. Jest to impreza mająca ukazać uczniom biblioteki szkolne w zupełnie nowym świetle, jako miejsca przyjazne dzieciom, pełne atrakcji, z miłą atmosferą, do których mogliby chętnie zaglądać i gdzie są mile widziani.

Kolejne imprezy z cyklu „Noc w Bibliotece Szkolnej” już niedługo!

Maria Kozera – Frąk

nauczyciel – bibliotekarz





Najnowsze Informacje

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
cze 26, 2026
Wykaz podręczników w roku szkolnym 2026/2027
cze 25, 2026
Ogólnopolski projekt OSEhero
cze 23, 2026
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
cze 21, 2026
#dzienpustejklasy.pl
cze 18, 2026
Projekt "Planeta zdrowia"
cze 18, 2026

Najpopularniejsze artykuły

  • Bal andrzejkowy
  • Kącik wróżb andrzejkowych
  • Projekt „Higiena cyfrowa”
  • „Szkoły Pełne Talentów” – podsumowanie akcji
  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Formularz Kontaktowy

© Copyright 2017, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Słupicy
t: 572 70 40 49 e: pspslupica@jedlnia.pl